Hypoteční řešení nemovitostí: Spousta otázek

Tento článek je bajkou o okovech a o svobodě. Je to opis jedné z událostí z mého blízkého okolí, která tvoří můj pohled na svět…

 Orel se upsal a měl vlastníka. Zprvu milého a pečujícího, po čase ale hrubého, zlého, stále utahujícího okovy. Po čase poslušnosti to už i na orla bylo moc a posbíral poslední zbytky sil aby už tato krutost skončila. Dokázal roztáhnout křídla a uletět na svobodu ale vlastník ho pořád chce zpátky. Ne pro orla samotného ale pro ten slastný pocit moci nad ním. Ovšem vlastníkovi zůstala v kleci dvě malá ptáčata, na které pořád dál útočí, protože ví, že to velkého orla oslabí a zpomalí a snad i přitáhne zpět? Bohužel vlastníkovi pomáhá exklusivní listina a na to nepomůže ani Liga ochránců zvířat. 

Orel teď může jen ptáčatům zpovzdálí opečovávat rány, které vlastník způsobí, doufajíc, že jim dodá dostatečnou sebedůvěru, že nejsou jen obyčejným majetkem. Věří, že se jednou dokážou tak jako on setřepat okovů a budou moct svobodně vzlétnout do nebes vedle něj. Možná to bude až v době, kdy už budou velcí a silní, kdy skončí platnost exklusivní listiny a z vlastníka se stane pozorovatel. 

 

Trochu depresivní bajka, co myslíte? Ale skrývá v sobě touhu po zachování svobody, svobodné vůle a důstojnosti místo vynucované poslušnosti. Je to obyčejnější příběh, než se na první pohled zdá a to jak z běžného života, kde spoustu lidí řeší svoje vztahy a stejně tak i v případě různých vyhlašovaných nesmyslných restrikcí. Své si v tom najde i obchodník, který svůj byznys chce dělat kultivovaně a slušně tak aby všechny zúčastněné strany vydělaly v porovnání s obchodníkem, který se za každou cenu přes mrtvoly žene pouze za svým výdělkem… Paralel je tu opravdu několik a nejspíš si v tom každý najde právě tu svoji zkušenost.

 

A abych to zakončila aspoň trochu byznysově tak dodám:

Až budete chtít prodávat svoji nemovitost, sami se rozmyslete, jakým způsobem chcete postupovat. Zda na divoko sami riskujíc, že skončíte bez peněz i bez nemovitosti (ano, i takové příběhy se stávají), zda se chcete makléřovi nevýhodnou exklusivitou upsat na několik měsíců/let bez možnosti volby nebo při této transakci vložíte důvěru do makléře, který pracuje jinak, který vám nechá svobodnou vůli ale zároveň se postará, aby vše bylo v pořádku. Který co řekne, to dodrží a uzavírá dohody, které platí.

Na rovinu, efektivně, s gracií.